KYK Wifi Çıkış Yapma

Share With

KYK Wifi Çıkış Yapma

Son yıllarda Sosyal Kalkınma Bakanlığı’na bağlı olarak her yıl yüzbinlerce öğrenciyi ağırlamak isteyen Kredi Yurtlar Kurumu, yurt binalarına kablosuz ağ ve internet hizmeti kurdu.Bu internet ağının sadece KYK yurtlarında kalan öğrenciler tarafından kullanılması ve dış servislerin hizmeti kesintiye uğratmayacak şekilde kullanılmaması amacıyla her kullanıcıya bir kullanıcı adı ve şifre verilmiştir.

Öğrenciler bu kullanıcı adları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak KYK internet çıkışının sunduğu ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilmektedir. Yurtlara yeni taşınan ve henüz şifre verilmeyen öğrencilerin bu işlemi yönetim aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

Daha sonra kendilerine verilen şifre ile sisteme giriş yapabilir, istedikleri zaman değiştirebilir, işlemleri tamamlandığında çıkış yapabilir ve diğer ağların bağlantılarını kullanabilirler.Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü yurtlarında ikamet eden öğrencilere internet hizmeti verilmesi durumunda, öğrenciler zaman zaman Wi-Fi KYK’dan çıkış yapamayabilirler.

KYK’nın Wi-Fi hizmetinden çıkış yapabilmeniz için öncelikle hizmet aldığınız yurdun internet alanında bulunmanız gerekmektedir. Daha sonra wifi.kyk.gov.tr adresine giderek Çıkış butonuna basarak sistemden çıkış yapınız.Bu konuma bildiğimiz gibi internet üzerinden erişilemiyor. Sonuç olarak, kendinize veya benzeri bir kuruma bağlı bir yurtta deneyebilirsiniz.

KYK Wi-Fi ağını kullanırken özel bir ağ olduğunu unutmayınız. Bir diğer gerçek ise bu ağ üzerinde yaptığınız her işlemin loglanmasıdır. Oturum açma süreleri, IP adresleri, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve bu sitelerden indirdiğiniz öğelerle ilgili bilgilerin tümü, yasal bir anlaşmazlık durumunda kanıt olarak kullanılabilecek günlük dosyalarına kaydedilir.

Bu yasal bilgiler, e-devlet sistemi üzerinden kabul ettiğiniz Wi-Fi sözleşmesinde de yer almaktadır. Bu yazıda KYK Wi-Fi çıkış sorunlarını nasıl çözeceğimizi gözden geçireceğiz. KYK Wi-Fi çıkışları en yaygın sorunlardan biridir ve çoğunlukla kullanıcı hatalarından kaynaklanır.

KYK Wifi Çıkış
KYK Wifi Çıkış

KYK nedir?

KYK, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde çok sayıda öğrenciye (KYK) yurt hizmeti vermektedir. KYK, hemen hemen her şehirde bulunan bu yurtlarda öğrencilere ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlıyor.KYK yurtlarında bulunan her öğrenci, kendi takdirine bağlı olarak internet bağlantısı sağlama seçeneğine sahiptir. Yazımızda, KYK yurtlarında internet kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken her şeyi ele alıyoruz.Wi-Fi hizmetini kullanabilmek için öncelikle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) kayıtlı üye olmanız gerekmektedir. KYK yurdunda öğrenciyken, yönetime gidip internet kullanımının kısıtlanmasını talep etmeniz yeterli. Yönetim size giriş bilgilerini verecektir.

KYK Wi-Fi’den çıkış

KYK Wi-Fi çıkış prosedürüne ve şimdiye kadar yaşadığımız sorunları nasıl çözeceğimize bakalım. Oturumu kapatmaya çalışırken en yaygın sorunlardan biri, doğrulama sayfasının görünmemesidir; Bunu önlemek için, giriş yaptıktan sonra bu sayfayı kapatmayın.Ayrıca, “Çıkış” düğmesine bassanız bile web sitesi statik kalabilir. Genellikle bu, cihazınızın tarayıcısındaki bir sorundan kaynaklanır. Wi-Fi sistemine giriş ve çıkış yapmak için Google Chrome tarayıcısının en son sürümünü kullanmanız önerilir.

Bağlantının kesilmesi ve yeniden bağlanma, mobil cihazlarda 3G/4.5 G’nin bırakılması, VPN kullanılması gibi durumlar Wi-Fi kullanırken çıkış yapmakta sorun yaşamanıza neden olacaktır. Bu faaliyetlere katılmaktan kaçınmalısınız. Cihazınızın değiştirilen ayarlarını varsayılan değerlerine döndürerek bu sorunu çözebilirsiniz.

KYK interneti aynı anda iki ayrı cihazda kullanamayacaksınız. Sonuç olarak, bir cihazdan diğerine geçiş yaparken doğrulama sayfasından çıkış yapmanız gerekir. Yalnızca KYK Wi-Fi çıkış seçeneğine güveniyorsanız sorun devam edebilir.

KYK Wi-Fi çıkış bağlantısı

https://wifi.gsb.gov.tr KYK Wi-Fi çıkış linkidir. Çıkış düğmesini seçerek ve Wi-Fi oturumu kapatma talimatlarını izleyerek bu sayfadan ayrılabilirsiniz.KYK Wi-Fi oturumunun kapatılmasındaki temel sorun, başka bir Wi-Fi ağına bağlıyken bu sayfayı görüntüleyememenizdir. Benzer şekilde, bu sayfaya 3G/4,5G üzerinden erişemezsiniz; Doğrulama sayfasına yalnızca Wi-Fi’ye bağlandığınızda erişebilirsiniz.

KYK Wi-Fi oturumunu kapatma prosedürü

KYK Wi-Fi için çıkış prosedürleri, giriş prosedürlerine benzer. Wifi.kyk.gov.tr izin işlemlerinin de tamamlanabileceği bir web sitesidir.

  • KYK Wi-Fi’dan çıkmak için tarayıcınızın adres çubuğunu açın ve KYK Wi-Fi çıkış bağlantısı olan “wifi.kyk.gov.tr” adres uzantısını girin.
  • Şu anda oturum açmış olduğunuz için, bir kullanıcı adı veya şifre girmeniz gerekmeyecektir. Sistemde, biri “şifreyi değiştir” ve diğeri “çıkış” için olmak üzere iki düğme bulunur.
  • Escape butonuna basarak KYK internet hizmetinden çıkabilirsiniz.
  • KYK Wi-Fi şifrenizi değiştirmek için bu sayfanın “şifre değiştir” bölümüne gidin ve “şifreyi değiştir” seçeneğine tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu!

Çıkış normalde doğrulama sayfasındaki çıkış düğmesine tıklanarak gerçekleştirilir. Sonuç olarak, nispeten basit bir işlemdir; bununla birlikte, sistem sorunlarının bir sonucu olarak zaman zaman komplikasyonlar gelişebilir.Sistemle ilgili bir sorun varsa, bunu düzeltmenin bir yolu yoktur. Ancak, cihazınızda herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. “Beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısını görmeniz çok olasıdır. Sıklıkla yoğun saatlerde oluşan bu sorunu ne yazık ki çözmenin bir yolu yok. Böyle bir durumda, tekrar tekrar çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Çıkış yapmaya çalıştığınızda doğrulama sayfası açılmıyorsa sistemde bir sorun olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, çıkış yaparken sayfanın açılmaması sorununu önlemek için giriş yaparken doğrulama sayfasını kapatmamalısınız. Bu durumda sayfa açılmazsa, genellikle yapılabilecek bir şey yoktur.

Çözüm

Yalnızca şifre işlemleri ve oturum açma endişeleri ile ilgili bağlantıları açın. Geçmişte birçok uzman KYK interneti üzerine yazılar yazdı.Wi-Fi KYK çıkış sayfasında bulunan sorunları ve çözümlerini bu sayfada tartışmaya çalıştık. Burada listelenmeyen bir sorunla karşılaşırsanız, uzman yardımı isteyebilir veya resmi web sitesiyle iletişime geçebilirsiniz.

SSS

KYK WI-FI’da Yetkilendirme Hatası Ne Demektir?

“KYK hizmetini kullanmanıza izin verilmiyor” şeklinde bir hata alırsanız endişelenmeyin. Bu senin için sorun değil. Sorun genellikle 2 veya 3 saat içinde ortadan kalkar.

KYK Wi-Fi 256k İnternet Hizmeti Nedir?

Aylık 16 GB limitsiz hız kullanım sınırı sona erdikten sonra internet bağlantısı bir sonraki yenileme dönemine kadar 256 kbps’ye düşürülür.

About Author

Hello there. I am Gaurav Saini. I am Digital Marketer and a Game Lover. I love to share gaming tips and tricks as well as Entertainment news on Sarkaripocket.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.