KYK Wifi Giriş Yapma

Share With

KYK Wifi Giriş Yapma

Yurtlarda kalan öğrencilere sağlanan ücretsiz internet girişimi, KYK Wi-Fi hizmeti olarak biliniyor. KYK Wi-Fi kullanmak isteyen birçok öğrencinin sisteme nasıl giriş ve çıkış yapılacağı da dahil olmak üzere hizmetin nasıl kullanılacağı hakkında soruları var.KYK, ülkemizdeki üniversite öğrencilerinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan bu yurtlarda kalan öğrencilere ücretsiz internet erişimi sağlamaktadır. Her şeyden önce, KYK Wi-Fi, yurttaki modemin adıdır ve herhangi bir cihazla ona bağlanabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda internet tarayıcınızda “Doğrulama Sayfası” belirir.

Bu sayfada “Kullanıcı Adı” ve “Şifre”nizi girmeniz istenecektir. Bu bölümde tüm KYK öğrencilerinin TC Kimlik numaralarını, yabancı uyruklu öğrencilerin ise pasaport numaralarını vermeleri gerekmektedir. Seçtiğiniz kullanıcı adını gelecekte hiçbir zaman değiştiremeyeceksiniz.

KYK Wifi Giriş Yapma
KYK Wifi Giriş Yapma

KYK Wi-Fi Girişi

KYK Wi-Fi giriş web sitesine https://wifi.gsb.gov.tr adresinden ulaşılabilir. Ancak KYK Wi-Finetwork’e bağlıysanız, bu sayfa görünecek. KYK giriş sayfası, 3G / 4.5G bağlantısına veya başka bir Wi-Fi ağına bağlıyken mobil cihazlarda açılmıyor.Giriş yaptığınızda sistem sizi bir sayfaya götürecektir. Bu sitede KYK duyuruları, anketleri ve güncel hizmet bölümleri bulunmaktadır.

KYK kablosuz internet “Başlat / Durdur”, “Şifre Değiştirme”, “Son İşlemler Listesi” ve “Çıkış” menülerine sahiptir ve ekranın aktif hizmet alanında mevcuttur. KYK interneti “Başlat”a tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. düğmesine basın. Bitirdiğinizde “Dur” ve “Çıkış” düğmelerine basın.

Bu gönderide, GSB Wi-Fi giriş prosedürünün yanı sıra KYK giriş sayfasıyla ilgili sorunların nasıl çözüleceğini gözden geçireceğiz. KYK Wi-Fi’ye erişmek için kimlik doğrulama sayfasına gidin ve TC kimliğinizi ve şifrenizi girin.

Ancak, birçok durumda bu web sitesinde sorun yaşamanız ve giriş yapamamanız mümkündür. Sizlere bu yazımızda yapmanız ve yapmamanız gerekenleri anlatacağız.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası Açılmıyor

Çok sayıda kullanıcısı ve yetersiz bant genişliği nedeniyle KYK Wi-Fi’nin çeşitli sorunları vardır. Bunlardan biri, doğrulama sayfasının açılmamasıdır. Aşağıda, bu en tipik soruna çözümler sunacağız.En yaygın sorun, KYK Wi-Fi ile giriş yapmaya çalışırken doğrulama ekranının çıkmamasıdır. Doğrulama ekranı ile ilgili unutulmaması gereken en önemli şey, yalnızca KYK Wi-Fi’ye güvenli bir şekilde bağlandığınızda görünmesidir.

İnternet erişiminiz varsa, doğrulama sayfasına erişmek için wifi.kyk.gov.tr adresindeki resmi web sitesine giriş yapın!Önce KYK Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Bunun için cep telefonunuzu kapatın. Cihazınızda yüklü bir VPN veya benzeri bir program varsa, onu kapatıp doğrulama sayfasını yeniden açmayı deneyin. Son olarak, Chrome’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Bu ekranda “Başlat” düğmesine tıkladığınızda “Hizmet Başlatılamadı” sorunu görünebilir. Bir hizmetin başlatılamamasına neden olan, genellikle bir altyapı sorunudur.

GSB Wi-Fi connect‘te bu sorunu yaşadığınızda 4.5 G bağlantınızın kapalı olduğundan, DNS’nizin değişmediğinden ve VPN servislerinizin çalışmadığından emin olun. Bunların hiçbiri sorun yaratmıyorsa hizmeti yeniden başlatabilirsiniz.

KYK Wi-Fi giriş yapamıyor

Yukarıdaki tüm uyarıları dikkate aldıysanız ancak yine de doğrulama sayfasını göremiyorsanız veya oturum açamıyorsanız, bakmanız gereken son şey bilgisayarınızın kablosuz ağ sürücüsüdür.Başka bir ağa düzgün bir şekilde bağlanabilseniz de, kablosuz sürücü sorunları nedeniyle KYK Wi-Fi ağına bağlanmada sorun yaşıyor olabilirsiniz. Sürücüyü kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilir ve bir güncelleme varsa en son sürümü yükleyebilirsiniz.

Her kullanıcı aynı anda yalnızca bir cihazla KYK Wi-Fi’ye bağlanabiliyordu. Kullanmakta olduğunuz cihazdan çıkış yapmadan önce başka bir cihazla giriş yapmayı denerseniz, maksimum giriş izinlerinin aşıldığı hatası alırsınız. Bu durumda, oturum açmayı denemeden önce önceki cihazda KYK Wi-Fi oturumunu kapatmalısınız.

Ayrıca, çıkış yapmadan Wi-Fi’den çıkar ve ardından 3G’yi açarsanız, Wi-Fi’ye yeniden bağlandığınızda bu uyarıyı alırsınız.

KYK Kullanıcı Adı ve Şifre Yanlış

E-devlet üzerinden ilk kez giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre yanlış” mesajı alırsanız 2-3 saat sonra sorun ortadan kalkacaktır. Hesabınızın ve şifrenizin Wi-Fi sistemine aktarılması biraz zaman alacak, ardından KYK internetin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.Daha önce kullandığınız parolayla giriş yaparken bu mesajı alırsanız bu bir sistem sorunudur. Bu sorun muhtemelen tüm kullanıcılar tarafından karşılaşılmaktadır. Sistem arızası giderildiğinde oturum açma sorunu da giderilecektir.

Şifrenizi doğru yazdığınızdan eminseniz ve KYK Wi-Fi’ye katılmaya çalışırken hala bu sorunu yaşıyorsanız, birkaç saat bekleyin ve düzenli olarak bağlanabileceksiniz.

Kullanıcı Etkin Değil Uyarısı

KYK Wi-Fi’ye giriş yapmaya çalıştığınızda, kullanıcının aktif olmadığını belirten bir hata mesajı alabilirsiniz. Bu, hesabınızın sistem tarafından otomatik olarak devre dışı bırakılacağını gösterir. Yönetimle iletişime geçip KYK Wi-Fi’ye tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Kullanıcı etkin değil hatası, sistemin hesabınızı etkin değil olarak işaretlediği anlamına gelir. İndirme kısıtlamalarını aştığınız için bu hata normalde ayın sonuna doğru ortaya çıkar. Yöneticiyle iletişime geçin ve bu sorunu çözmek için hesabınızın yeniden etkinleştirilmesini isteyin.

Çözüm

KYK Wi-Fi giriş sayfasından ve gösterişli ürünlerini sunacağımız ürünlere yönelik olacak. Buraya kadar KYK Wi-Fi ile ilgili sorunlar çözülecek. Girişken herhangi bir ek yaşıyorsanız, olabilir resmi web sitesi üzerinden ilet veya KYK Platformu ile ilgili sohbet edebilirsiniz.

SSS

KYK Wi-Fi’ye nasıl giriş yapabilirim?

wifi.kyk.gov.tr giriş ekranında şifrenizi girerek KYK Wi-Fi veya KYK Wi-Fi giriş yapabilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle KYK kayıtlı öğrenci olmanız gerekiyor. Bu yurtlardan birinde kalıyorsanız, idari birime giderek internet erişimi talebinde bulunmanız gerekir. Kullanıcı sözleşmesini imzalayarak şifrenizi bu şekilde almış olacaksınız.

KYK WI-FI ağıyla ilgili en yaygın sorunlar nelerdir?

En sık karşılaşılan sorunlardan biri, siteye giriş yapılırken KYK doğrulama sayfasının görünmemesidir. Bu sorunu önlemek için, güvenli bir web sitesi girişine sahip olmanız gerekir.

KYK Wi-Fi Bağlantı Sorunları Nasıl Düzeltilir?

İnternete bağlanmada sorun yaşıyorsanız, öncelikle mevcut tarayıcı oturumunuzu kapatmalısınız. Giriş bilgileriniz yanlış olduğu için sistemi kullanamazsınız. Hem telefonda hem de bilgisayarda Wi-Fi ağına girmek için aynı kullanıcı adını kullanmayın. Telefonunuzdaki ağa bağlıysanız, bilgisayarınıza bağlanırken sorun yaşamanız olasıdır.

About Author

Hello there. I am Gaurav Saini. I am Digital Marketer and a Game Lover. I love to share gaming tips and tricks as well as Entertainment news on Sarkaripocket.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.